Petrolul, show total în ultimul amical! Scor neverosimil înregistrat de ,,lupii galbeni”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 14 mai 2021, ora 14:30,
Petrolul ayi

Petrolul Ploieşti nu a avut milă de adversarii săi din al doilea meci amical disputat înainte de intrarea în vacanţă după sezonul din Liga a 2-a.

Vineri, la Strejnic, Petrolul a trecut de CS Tunari, echipă din Liga a 3-a, cu un neverosimil scor de 8-1. Scorul înregistrat la pauză a fost de 7-1 pentru elevii lui Octavian Grigore.

Sursa foto: Petrolul Ploieşti

Golurile partidei amicale au fost marcate de către Arnăutu (4, 12, 16), Balint (10, 31), Saim Tudor (25), Silviu Pană (44) şi Raoul Valentin Cristea, în timp ce pentru ilfoveni a înscris Tudose, în minutul 43.

Înainte de intrarea în vacanţă, după un sezon lung în Liga a 2-a, Petrolul va mai disputa un meci de verificare, marţi după-amiază, contra celor de la CS Blejoi.

Cum au arătat echipele în meciul de astăzi

FC Petrolul (repriza I): Radu Alexandru – Șt. Niță, Meijers, Huja, Aris Oprea – Ekollo, S. Pană, R. Moise, Saim Tudor – Arnăutu, Balint.

FC Petrolul (repriza II): Jercălău – Dunca, Olaru, Manolache, Poelmans – Licsandru, Mitrea – Vl. Bogdan, Boțogan, Cristea – Joao Claudio.

CS Tunari: Slabu – Barabas, Tudose, Iordache, Osca, Mănăilă, Popa, Avădanei, Stancu, Ghenovici, Andreescu. Au mai evoluat: Isvoranu – Ghile, Fieraru, Ciortan, Flisc, Badea, Kay, Vlad, Teleru. Antrenor: Ștefan Odoroabă.

Citeşte şi Așteptarea a luat sfârșit! Verdict final luat de membrii fondatori ai Petrolului!