Petrolul, aproape să piardă „val-Vîrtej” un nou meci în play-out! Ploieștenii au terminat la egalitate cu Gloria Buzău

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 17 aprilie 2021, ora 14:24,
petrolul
petrolul

Petrolul Ploiești a terminat la egalitate al treilea meci din play-out, după ce a terminat la egalitate contra celor de la Gloria Buzău, scor 1-1!

Singurele goluri ale partidei au fost marcat de Daniel Vîrtej, pentru Gloria Buzău, în minutul 38 al partidei, respectiv Tudor Șaim, pentru Petrolul, în minutul 90+1.

În urma acestui rezultat, formația de pe Ilie Oană ocupă poziția secundă în grupa B a play-out-ului Ligii secunde, cu 35 de puncte acumulate. Pentru Petrolul urmează partida contra celor de la Viitorul Pandurii Tg. Jiu, care va avea loc miercuri, 21 aprilie, de la ora 17:00.

petrolul

De cealaltă parte, formația pregătită de Ilie Stan ocupă locul patru în clasament, cu 30 de puncte acumulate. Pentru Gloria Buzău urmează duelul de pe teren propriu, contra celor de la Aerostar Bacău, programat vineri, 23 aprilie, de la ora 17:00.

Echipele de start din partida Petrolul Ploiești – Gloria Buzău:

PETROLUL: Avram – Bărboianu, Meijers, Mondragon, Țicu – Bratu, Lax, Roige, Vajushi – Buhăescu, Arnăutu

Rezerve: Cebotari, Lică, Saim Tudor, Moise, Boțogan, Olaru, Constantinescu, Manolache, Ekollo

Antrenor: Octavian Grigore

GLORIA BUZĂU: Stoian – Pârvulescu, Vîrtej, Ghinga, Perju – Balgiu, Anton – Roșu, Tucaliuc, Petre – Ciobanu

Rezerve: Șerban, Stăiculescu, Nedelea, Socol, Racovițeanu, Poștoarcă, Andronic, Stoica, Iurcu

Antrenor: Ilie Stan