Petrescu a răbufnit: ”Am bagajul făcut! Sunt supărat pe toată lumea de pe planetă!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 30 noiembrie 2020, ora 00:26,
petrescu
petrescu

Dan Petrescu a răbufnit după ce CFR Cluj a pierdut meciul cu Poli Iași din Cupa României.

Campioana României a fost eliminată chiar în Gruia. Moldovenii au câștigat la limită, scor 1-0, grație reușitei lui Calcan din minutul 64.

”Bursucul” a vorbit, din nou, despre plecarea de la CFR. Lotul subțire pe care îl are la dispoziție este unul dintre motive, anunță Petrescu.

”Nu cred că a fost un meci dezamăgitor. Am jucat foarte bine în prima repriză. Au fost două penalty-urilor. Arbitrul nu ne-a mai dat 11 metri de mult. Presiunea pe care o face Craiova, vorbesc de mine prin ziar..

Chiar dacă Cupa nu era prioritate, îmi pare rău pentru jucători. Și Real Madrid a pierdut. Lucrurile vor sta foarte rău. Fotbaliști nu vin. Cei care au rămas, sper să facă minuni. Vine meciul cu ȚSKA într-un moment foarte greu.

N-ai ce control să scaăpi. Noi vorbim, țipăm. Nu prea dorm bine nopțile. Acum va fi o noapte albă. La ei nu e COVID-19. Lucrul ăsta mă omoară. Eu tot timpul mă gândesc la despărțire, bagajul e făcut. Sunt foarte supărat pe toată lumea de pe plenetă, pe mine în primul rând.” a declarat Dan Petrescu după meciul cu Poli Iași.