Patronul Astrei îi atacă pe cei de la Viitorul! „Sunt locul 1 la nesimțire”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 08 februarie 2019, ora 23:55,
ioan niculae

Patronul Astrei Giurgiu, Ioan Niculae, i-a criticat dur pe jucătorii Viitorului, dar și pe antrenorul Gheorghe Hagi. Niculae i-a acuzat pe constănțeni că nu sunt fair-play și nu au bun simț față de adversari.

În meciul tur, Viitorul a înscris golul victoriei în minutul 93, după o fază în care ar fi trebuit să le returneze mingea celor de la Astra, dar au continuat faza.

Astăzi, Astra Giurgiu a ‘spulberat’ Viitorul cu 3-0 (Begue 29′, Alibec 51′, 65′) și i-a luat fața în clasamentul Ligii 1. (VIDEO)

A fost răspunsul nostru la partida din turul campinatului, dacă vă amintiţi, că văd că nu prea mai vorbiţi de ea, care cred că ar trebui să ia cu brio locul 1 la nesimţire, la lipsă de bun simţ, pe faptul cum ne-au înjurat jucătorii, cum a dat gol după ce noi am dat mingea afară, dacă vă amintiţi în minutul 93. A fost răspunsul băieţilor faţă de acel comportament mai mult decât dement, practicat de toţi de la clubul Viitorul. Noi nu ne răzbunăm, noi am dat un răspuns fotbalistic la o treabă care a ţinut strict de obraz şi de bun simţ şi de lipsă de fair-play. Nu vrem să dăm palme nimănui„, a spus Ioan Niculae, citat de Telekom Sport.

Astra Giurgiu este neînvinsă de șapte partide în campionat.

patronAstraioan niculaegica hagiliga 1astra giurgiunesimtireviitorul constantaviitorul