VIDEO | Pas greșit pentru liderul Ligii 1! CFR Cluj pierde puncte la Mediaș

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 08 februarie 2020, ora 22:04,
gaz-cfr
gaz-cfr

CFR Cluj a remizat în deplasare cu Gaz Metan Mediaș, scor 0-0, în etapa a 24-a din Liga 1. Liderul campionatului a avut ocaziile importante de gol, dar portarul Pleșca a fost în zi de grație.

Raportul ocaziilor de gol a fost 13-4 pentru campioana României. Cele mai importante faze i-au avut în prim plan pe Omrani și Rondon.

George Țucudean a revenit pe teren după o pauză de aproape 6 luni, fiind introdus în joc în minutul 81. Atacantul s-a confruntat cu probleme cardiace.

Gaz Metan: Pleşca – De Moura, Larie, Constantin, Velisar – Droppa, Popa, Fofana (Diakota ’88) – Hora (Cardoso ’72), S. Buş, Ciocan (Chamed ’11). Antrenor: Edward Iordănescu.

CFR Cluj: Sandomierski – Burcă, Vinicius, Boli, Camora – Itu (Rondon ’31), Bordeianu, Djokovic – Deac, Omrani (Ţucudean ’81), Costache (Petrila ’67). Antrenor: Dan Petrescu.

În urma acestui rezultat, FCSB se poate apropia la trei puncte de liderul CFR, dacă va câștiga meciul cu Academica Clinceni, de luni. De cealaltă parte, Gaz Metan Mediaș ocupă ultimul loc de play-off.