Omrani a făcut diferența cu Lazio! „Trebuie să accept faptul că am fost rezervă”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 19 septembrie 2019, ora 21:38,
omrani
omrani

CFR Cluj a debutat cu o victorie în grupele Europa League, 2-1 pe teren propriu cu Lazio Roma. Atacantul francez Billel Omrani a început meciul ca rezervă, dar a înscris golul care a adus trei puncte campioanei României.

La Cluj-Napoca, Bastos a deschis scorul în minutul 25. CFR a întors rezultatul prin Deac (41′ – penalty) și Omrani (75′).

A fost un meci mare, cu o echipă foarte bună. Suntem foarte fericiți! Ei au înscris primii, dar am reușit să întoarcem rezultatul. Dan Petrescu mi-a zis să încerc să fac diferența. Am avut o ocazie și am ratat-o, apoi am înscris. Păun mi-a pasat, am șutat din prima, am dat în bară, apoi am văzut că portarul nu vine spre minge.

Trebuie să accept faptul că am fost rezervă. Mi-a zis antrenorul că trebuie să fiu pregătit, pot să intru și peste 5 minute, și după pauză. Iată că am reușit să înscriu golul victoriei. Suntem lideri și sperăm să rămânem pe această poziție în grupă„, a spus Billel Omrani la DigiSport.

Rennes și Celtic au încheiat la egalitate, scor 1-1. Prin urmare, CFR Cluj ocupă primul loc în grupa E.