Oltenii rămân cu picioarele pe pământ! Cicâldău: ”Trebuie să ne îmbunătățim jocul!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 26 septembrie 2020, ora 13:43,
Alexandru Cicaldau

Oltenii rămân cu picioarele pe pământ chiar dacă leagă victorii pe bandă rulantă.

Universitatea Craiova a câștigat meciul cu FC Argeș, scor 2-1, și au ajuns la a cincea victorie consecutivă în acest sezon.

Cicâldău a marcat primul gol al ”juveților”, iar la finalul meciului a anunțat faptul că jocul echipei sale trebuie îmbunătățit.

Motivul din spatele declarației este faptul că oltenii au tremurat pentru victorie în ultimele minute, după ce piteștenii au marcat în minutul 88.

”Am văzut centrarea, am urmărit mingea şi am lovit-o cu ochiul. De fiecare dată când am realizări, îmi ajut echipa şi câştigăm mă simt foarte bine.

Am făcut o primă repriză bună spre foarte bună. La pauză am vorbit să nu ne relaxăm, însă nu ne-a ieşit acest lucru. Am reuşit să câştigăm cele cinci meciuri, este un plus de încredere pentru noi, dar trebuie să analizăm jocul şi să îl îmbunătăţim.” a declarat Cicâldău la finalul meciului.