VIDEO | Oltenia sărbătorește! Spectacol făcut de fani la întoarcerea Craiovei după triumful din Cupă

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 23 mai 2021, ora 14:54,
fani cs u craiova sarbatoare

CS U Craiova a câștigat Cupa României după ce a învins-o pe Astra în partida de pe ”Ilie Oană” din Ploiești.

Victoria oltenilor s-a consemnat după 120 de minute, cu scorul de 3-2. La capătul celor 90 de minute, tabela arăta egalitate, 1-1, după golurile lui Andrei Ivan și Valerică Găman. În reprizele de prelungiri, Astra a reușit să treacă în avantaj, prin golul lui Boe-Kane, dar trupa lui Ouzounidis a revenit prin golurile lui Dan Nistor și Screciu și au adus al optulea trofeu în Cupa României.

La întoarcerea acasă, în Bănie, mii de suporteri ai formației finanțate de Mihai Rotaru s-au strâns în centrul orașului și i-au așteptat pe favoriți să se întoarcă cu trofeul pentru a sărbători perfomanța realizată.

Oltenii, beneficiind de relaxarea restricțiilor, s-au adunat în număr foarte mare cu torțe și fumigene și au cântat neîncetat.

Suporterii au creat o atmosferă senzațională și au impresionat prin spectacolul făcut cu torțe și fumigene în aer.

La sosirea oamenilor lui Ouzounidis, fanii i-au întâmpinat așa cum se cuvine. Și nici jucătorii nu s-au lăsat mai prejos. Au prezentat Cupa României câștigată la Ploiești, fiind aclamați de suporterii numeroși strânși în centrul Craiovei.