Olăroiu, meci incredibil în China! Cum s-a calificat fostul antrenor al Stelei în sferturile Cupei

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 01 mai 2018, ora 18:23,
Olaroiu
Olaroiu

Cosmin Olăroiu a avut parte de un meci plin de suspans în optimile Cupei Chinei! Fostul antrenor al Stelei s-a calificat cu mari emoții în sferturi, la loviturile de departajare.

Jiangsu Suning, echipa lui Olăroiu, a eliminat-o pe Tianjin Quanjian. A fost 2-2 după 90 de minute și 10-9 în favoarea echipei lui Oli, la loviturile de la 11 metri.

Witsel a dus meciul la loviturile de la 11 metri

Și în timpul regulamentar am avut parte de dramatism. Formația antrenată de Olăroiu a condus cu 2-0 (dublă Teixeira), însă a fost egalată în cele din urmă, cu două goluri marcate în ultimele minute ale jocului.

Axel Witsel, fostul jucător al lui Zenit, este omul care a împins meciul la loviturile de departajare, însă Olăroiu și oamenii lui au trecut în cele din urmă mai departe.