Olăroiu face spectacol în China! Jiangsu e lider în Superligă după un nou succes

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 09 august 2020, ora 18:39,
cosmin-olăroiu

Jiangsu Suning, formația pregătită de românul Cosmin Olăroiu, a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-0, formația Guangzhou R&F, într-un meci din etapa a patra a grupelor campionatului Chinei.

Ambele goluri ale gazdelor au fost marcate de Teixeira. Acesta a deschis scorul în minutul 22, apoi a dublat diferența cu zece minute înainte de pauză.

Jiangsu mai putea marca o dată, însă Zahavi a ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 58.

Trupa lui Olăroiu, Jiangsu, conduce în clasamentul grupei A, cu 10 puncte, obţinute în patru etape (trei victorii, o remiză). Adversarul de astăzi, Guangzhou R&F, ocupă ultima poziţie, a opta, cu doar un punct.