OFICIAL | Dinamo a mai făcut un transfer pe ultima sută de metri! Un internațional grec vine în Ștefan cel Mare

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 31 ianuarie 2019, ora 22:59,
Sergiu Hanca, Deian Sorescu

Dinamo s-a întărit în ofensivă cu atacantul grec Athanasios Papazoglou.

În vârstă de 30 de ani, Papazoglou și-a început cariera la Aris Salonic și a mai evoluat pentru PAOK Salonic, Asteras Tripolis, OFI Creta, Atromitos Atena, Kortrijk, Roda Kerkrade, Aalesund și, din vara anului trecut, pentru Hapoel Haifa în prima ligă campionatului din Israel.

13 meciuri a jucat Papazoglou la Hapoel Haifa în acest sezon în toate competițiile, marcând un gol în turul II preliminar Europa League, în partida cu Hafnarfjordur. Cu Hapoel Haifa a câștigat Supercupa Israelului, pe 28 iulie 2018, 1-1 cu Hapoel Beer Sheva după 90 de minute și 5-4 după lovituri de departajare, într-un meci în care a fost titular, fiind înlocuit în minutul 81.

1,95 m este înălțimea lui Papazoglou. Noul atacant al echipei din Ștefan cel Mare va evolua la Dinamo cu numărul 9.