Ofertele curg pentru Dennis Man, dar Becali nici nu vrea să audă de așa ceva! ”Am refuzat 13 milioane pentru el!”

Articol de Realitatea Sportivă null - Publicat luni, 03 decembrie 2018, ora 09:24,

FCSB s-a impus pe teren propriu împotriva celor de la Gaz Metan Mediaș cu scorul de 2-1. Marcatorii au fost Dennis Man (20 ani) cu un șut din voleu în minutul 41 și Florin Tănase (23 ani) din lovitură de la 11 metri în minutul 53. Oaspeții au marcat și ei prin jucătorii pe care Gigi Becali a pus ochii- Carlos Fortes din pasa lui Darius Olaru în minutul 63.

După meci, patronul FCSB a vorbit în cadrul unei emisiuni despre negocierile pentru ‘perla’ sa, Man. Becali a explicat că a primit o ofertă avantajoasă, dar nu a fost mulțumit de preț așa că a cerut o sumă uriașă:

”Nu vă spun echipa, dar am refuzat 13 milioane pentru Man. Am zis că vreau 30.  Când ai o perlă, trebuie să țin de ea, să iau maximum pe el. Au spus ”nu mai negociați?”. Am spus că sub 30 de milioane nu îl dau, eu nu vreau să îl vând. Eu vreau să îl țin până în 2020, dacă am puterea. Mai vine și Euro 2019. Man e jucător pe care voi lua bani foarte mulți.” a declarat Gigi Becali la DigiSport.

?????

Publicată de Dennis Man pe Duminică, 2 Decembrie 2018

Fostul mare internațional Ilie Dumitrescu i-a dat dreptate patronului roș-albaștriilor și a povestit ce părere are selecționerul României, Cosmin Contra, despre Dennis.

”Există scouteri care vânează jucători din această zonă, iar Steaua este o vitrină. Este foarte bine că Gigi Becali așteaptă acest turneu final. A avut ofertă de 13 milioane. El vrea 30, vrea să ajungă la alt nivel. Jucătorul este un real talent, are toate calitățile. Vorbeam cu Contra legat de Dennis Man. Cum reacționează din punct de vedere tactic, dacă respectă sarcinile, dacă joacă un fotbal total. Mi-a zis că e unul din puținii jucători din campionatul nostru care joacă un fotbal total. Scoate adversari din joc, finalizează. Încet, încet va deveni un lider la Steaua”a spus fostul atacant al ”Generației de Aur”.

Publicată de Dennis Man pe Marţi, 16 Octombrie 2018

Cota mijlocașului de 20 de ani a explodat în ultimul an și jumătate de când a fost cumpărat de FCSB de la UTA. În 2016 valora 300.000 de euro, iar acum cota lui este de aproape 10 ori mai mare- 2.7 milioane de euro, potrivit transfermarkt.com. În 69 de meciuri disputate pentru formația din capitală, Man a marcat de 19 ori și a oferit 8 pase de gol.