Nistor e SINCER: „Ar fi un MIRACOL să ajungem în play-off! Probabil că anul S-A TERMINAT pentru mine”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 04 decembrie 2018, ora 22:31,
nistor
nistor

Dan Nistor nu își mai face mari speranțe după înfrângerea cu CFR Cluj, scor 0-3, iar mijlocașul e conștient că Dinamo își poate lua adio de la play-off.

„Ne-am creat ocazii, dar asta a fost, s-a năruit totul. Toţi am renunţat uşor, asta e. Mergem mai departe, dar se pare că istoria de anul trecut se repetă.

Mai sunt etape, dar la felul în care ne prezentăm trebuie să fim sinceri. Ar fi un miracol să ajungem în play-off”, a spus Nistor.

Schimbat la pauză cu Montini, Nistor s-a accidentat grav: „Din minutul 25 am simţit durere, am jucat într-un picior. Terenul a fost îngheţat, asta e viaţa. Probabil că anul s-a terminat pentru mine”.

DINAMO București vs CFR Cluj 0-3 (0-1)Au marcat: Alexandru Păun (35), Emmanuel Culio (50), George Țucudean (84)FC…