Neicuțescu a ieșit la atac după remiza cu Viitorul! Anunțul ȘOCANT făcut de Vali Lazăr

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 05 august 2020, ora 19:22,
Valentin Lazăr

Mihai Neicuțescu și Vali Lazăr au reacționat după ultimul meci al lui Dinamo din acest sezon, scor 1-1 cu Viitorul.

Achim a deschis scorul în Ștefan cel Mare, în urma unei lovituri de la 11 metri, în minutul 35, iar Sorescu a egalat 2 minute mai târziu, din pasa lui Vali Lazăr.

Neicuțescu a vorbit despre perioada dificilă prin care a trecut formația din Ștefan cel Mare în ultima perioadă și a explicat că nu înțelege de există atât de mulți contestatari ai clubului roș-alb.

”Era important să câștigăm. Ni s-a transmis că puteam să ajungem la baraj. Noi jucăm fiecare meci la victoria. Nu înțeleg de ce este atât de multă ură pentru acest club. A fost o perioadă grea. Mai sunt colegi care au probleme. Nu este treaba mea ce vorbesc unii.” a declarat Neicuțescu la finalul meciului.

Tot după meciul cu Viitorul, Vali Lazăr a anunțat că nu știe dacă va mai îmbrăca tricvoul ”câinilor” și în următorul sezon.

”Este ultima mea zi, rămâne de văzut ce voi face!” a anunțat Lazăr.

Vezi și VIDEO | Suporterii dinamoviști, mai uniți ca niciodată! ”NE AVEM PE NOI”