Mulțescu a răbufnit: ”Nu s-a găsit varianta pentru cei care vor să o vadă pe Dinamo retrogradată!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 05 august 2020, ora 19:38,
gigi-multescu-dinamo

Gigi Mulțescu a răbufnit după ultimul meci al lui Dinamo din acest sezon, scor 1-1 cu Viitorul.

Achim a deschis scorul în Ștefan cel Mare, în urma unei lovituri de la 11 metri, în minutul 35, iar Sorescu a egalat 2 minute mai târziu, din pasa lui Vali Lazăr.

La finalul meciului, ”SMURD” s-a arătat deranjat de ultimele discuții din fotbalul românesc, care o dau pe Dinamo retrogradată.

Antrenorul ”câinilor” a dezvăluit că actualul său mandat este cel mai dificil din carieră din cauza faptului că echipa riscă să ajungă în eșalonul secund.

”Am avut ocazii de joc foarte clare. Noi am avut cele mai multe ocazii. Efortul s-a simțit astăzi. E clar. Toate ingredientele pentru o lipsă de potență. Se caută tot felul de variante. Până acum nu s-a găsit cea care să îi satisfacă pe cei care vor să o vadă pe Dinamo retrogradată. Au fost fost perioade grele. Poate e cea mai grea pentru că e vorba de retrogradare.” a declarat antrenorul lui Dinamo.