MM Stoica a dezvăluit cine a fost cel mai bun jucător din meciul cu Farul: ”A avut o evoluție ireproșabilă”

Articol de Mihai Popescu - Publicat luni, 01 aprilie 2024, ora 21:34,
Mihai Stoica

FCSB s-a impus în meciul contra Farului Constanța, scor 1-0, în etapa a doua din play-off-ul Superligii României.

Mihai Stoica a fost întrebat la finalul partidei cine a fost cel mai bun jucător din partida cu echipa de la malul mării.

Astfel, oficialul FCSB a spus că Vlad Chiricheș a fost cel mai bun jucător al partidei cu echipa de la malul mării. Chiricheș a evoluat în primul său meci oficial din 2024, după accidentarea din meciul cu UTA Arad, disputat pe 28 august 2023.

”Chiricheş. Pentru că a avut o evoluţie ireproşabilă şi pentru că a dus 96 de minute în condiţiile în care nu jucase de atâta timp şi avea doar 60 de minute jucate în amicalul cu Buzăul pe un teren de antrenament.

I-am ţinut pumnii strânşi să poată să termine meciul pentru că a fost un meci foarte dificil. Farul este o echipă redutabilă mai ales acasă. E o echipă foarte greu de bătut.

Recunosc că am câştigat cu şansă, dar nu cred că meritam să pierdem. După ce s-a jucat, cred că un rezultat corect era unul de egalitate”, a declarat Mihai Stoica, la Orange Sport.