Miriuță râde la urmă: „Știți vorba aia…”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 27 aprilie 2019, ora 20:07,
vasile-miriuță

Vasile Miriuță nu este dezamăgit deloc după remiza albă de pe terenul Dunării Călărași.

Antrenorul lui Hermannstadt vede partea plină a paharului și este încrezător că echipa sibiană va reuși să se salveze.

”Şi în deplasare şi acasă, vorbind acasă, tot în deplasare. Am avut nişte situaţii şi nişte ocazii astăzi şi în prima repriză şi în a doua repriză, când puteam să înscriem şi să şi câştigăm.

Am făcut o partidă bună, îmi felicit băieţii, cred că 60-70 de minute am controlat jocul, într-adevăr, în ultimele 10 minute au avut şi ei nişte situaţii şi acea ocazie pe final.

Suntem în creştere, creştem de la joc la joc şi asta e bine, pentru că ştiţi vorba aia, cine va râde la final, râde mai bine”, a spus Vasile Miriuţă, potrivit Telekomsport.