Miriuță a scos un egal nesperat în Gruia și e convins: „Am întâlnit cea mai bună echipă din România!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 02 februarie 2019, ora 22:44,
vasile-miriuță

Chiar dacă Hermannstadt a condus-o pe CFR, Vasile Miriuță e încântat de punctul obținut de sibieni în Gruia, scor 1-1.

Tehnicianul e conștient că echipa sa a avut și șansă, în condițiile în care campioana a ratat ocazii mari, inclusiv un penalty.

Cătălin Căbuz apără penaltyul.Felicitări! #FCH #portar

Publicată de FC Hermannstadt pe Sâmbătă, 2 februarie 2019

„Am jucat cu cea mai bună echipă din România, cu cei mai buni jucători. Am făcut o primă repriză extraordinară. În a doua repriză era normal să vină peste noi. Am luptat formidabil, dar am avut și șansă. Ca antrenor, dacă nu ai noroc, mai bine te lași de meserie. E bine că am luat un punct.

În a doua repriză au avut niște ocazii uriașe. Era normal, au venit peste noi. Când ai cei mai buni jucători din țară, e normal să domini adversarul. Ne-am apărat bine, suntem o echipă mică, trebuie să ne vedem lungul nasului. Forța grupului face mai mult decât valoarea individuală”, a spus Miriuță.

În etapa următoare din Liga 1, Hermannstadt va da peste FCSB.