Mirel Rădoi, pus la zid după înfrângerea cu Armenia: ,,N-am văzut să o dea aşa pe jucători! Trebuie schimbat”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 31 martie 2021, ora 22:57,
Radoi-  profimedia-0601429028
Radoi- profimedia-0601429028

Mirel Rădoi, selecţionerul României, a fost pus la zid după ce naţionala de fotbal a fost umilită în Armenia, unde a pierdut, scor 2-3.

Golurile partidei de la Erevan au fost marcate de către Spertsyan, în minutul 56, Haroya, în minutul 87 şi Barsegyan pentru Armenia, respectiv Cicâldău, în minutele 62 şi 72 pentru formaţia pregătită de Mirel Rădoi.

Armenia-România. Foto: Profimedia

Florin Prunea, fost internaţional, a tunat după eşecul din Armenia. Fostul portar nu înţelege de ce Rădoi şi-a criticat jucătorii în urma umilinţei cu Armenia şi cere schmbarea lui din funcţie.

Bă, cineva să sară, să spună ceva când eram în zece. E o problemă a vestiarului, și știu ce vorbesc, am spus că și când s-a retras Tătărușanu, că nu s-a întâmplat așa..

Eu n-am văzut un antrenor să o dea așa pe jucători. Gestul lui Ianis de la golul cu Macedonia eu cred că spune multe. Circul ăsta nu mai merge, e vopsit gardul.

E un antrenor tânăr, de viitor, dar nu are experiență. Sută la sută trebuie schimbat, dar nu-și permite federația. Avem o federație falimentară, despre ce vorbim?! Păi dacă nici acum nu faci o ofertă să te califici, înseamnă că nu vrei sau nu poți.

L-ați văzut pe Dică când fugea după Man? Păi aici e echipă națională, nu tarla.”, a declarat Florin Prunea, pentru Digisport.

În urma rezultatului din această seară, România se află pe locul 4 în grupa de calificare, cu 3 puncte după trei partide disputate.

De cealaltă parte, Armenia, după victoria de la Erevan, se află pe locul 1 în grupa din care mai fac parte Macedonia de Nord, Islanda, Germania şi Liechtenstein.

Cum arată clasamentul grupei J, din care face parte şi naţionala condusă de Mirel Rădoi