Mircea Rednic exultă după ce UTA a egalat Petrolul pe final: „Cel mai bun joc al nostru în deplasare”

Articol de Gabriel Ion - Publicat luni, 22 aprilie 2024, ora 20:29,
Mircea Rednic

Petrolul și UTA au terminat la egalitate, 1-1, în ultimul meci al etapei a cincea a play-out-ul SuperLigii.

„Cel mai bun joc al nostru în deplasare”, a spus Mircea Rednic după Petrolul – UTA 1-1

Gazdele au început foarte bine și Gicu Grozav a deschis scorul în minutul 11, cu un șut de la aproximativ 20 de metri. Egalarea a venit în minutul 83, când Claudiu Micovschi a fructificat pasa lui Tiberiu Căpușă.

La final, tehnicianul oaspeților, Mircea Rednic, nu-și mai încăprea în piele de fericire. „Cred că a fost cel mai bun joc al nostru în deplasare. Ocazii mai multe decât în toate meciurile pe care le-am avut în play-out.

La așa gol, n-ai voie… Acum le fluierăm pe toate? La câte dueluri au fost, trebuia să fluiere tot timpul. Mă bucur că am avut ocazii, îmi pare rău că am ratat. Trebuie să recunoaștem că Petrolul are un portar nu bun, foarte bun. Jumătate dintre puncte le au datorită portarului.

I-am promis lui Micovschi o primă dacă dă și golul 10. Pentru mine, are 10 goluri. Îi dau prima. Merită. Nu doar el, toată echipa”, a declarat el.