Mircea Rednic are planuri mari la Dinamo: ”Dacă nu credeam în titlu, plecam”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 27 aprilie 2019, ora 20:20,
Mircea Rednic

Dinamo s-a impus împotriva celor de la FC Vountari, scor 2-1. Ricardo Grigore, minutul 80, și Mattia Montini, minutul 89, au adus cele 3 puncte pentru ”câini”.

Mircea Rednic este de părere că elevii lui au făcut un meci bun. Tehnicianul a explicat că toți jucătorii vor intra pe teren, pentru a rula tot lotul. De asemenea, ”Puriul” a vorbit despre declarația lui Mircea Lucescu legată de Dinamo.

”Am făcut un meci bun, mai ales în repriza a doua. Am avut și o posesie mai bună. Schimbările care s-au făcut, au intrat bine băieții. Voi rula tot lotul. Fiecare trebuie să arate că merită să rămână la Dinamo.

(n.r. despre Mircea Lucescu) Nu pot să comentez ce zice el. Și alte echipe au străini. Cei care au venit anul acesta au făcut meciuri bune. Dacă la fiecare meci schimbi… Unii și-au dorit ca noi să avem probleme. Eu cred în titlu la anul. Dacă nu aș crede, nu aș mai rămâne.” a declarat Mircea Rednic pentru DigiSport.

Ce a declarat ”Il Luce”: ”Sunt cam mulți străini la echipă. Jucătorii de la Rapid din Liga a 3-a puteau să joace aici.”

Ricardo Grigore, primul marcator al lui Dinamo, a vorbit despre viitorul sezon. Fotbalistul crede în șansele la titlu ale formației din Ștefan cel Mare.

”Am crezut în mine și mă bucur că am marcat. Îmi vine bine când joc împotriva celor de la Voluntari. Sper să joc bine și cu celălalte echipe. E greu să vorbim despre un joc elaborat pentru că suntem de puțin timp împreună. Noi legăm victorii și asta ne dă o liniște.

De la anul, trebuie să ne impunem. În acest sezon, noi am jucat frumos, dar nu am câștigat. Cu siguranță nu putem bate pentru titlu. Momentan, trebuie să luăm pas cu pas aici, în play-out. Noi avem nevoie de suporteri și mă bucur că am câștigat pentru ei.” a declarat Ricardo Grigore pentru sursa citată.