Mioveni, singura echipa neînvinsă din Liga a 2-a! Încă un pas greșit pentru Petrolul

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 01 octombrie 2019, ora 18:43,
petrolul-mioveni

Petrolul Ploiești a remizat pe teren propriu cu CS Mioveni, scor 0-0, în etapa a 9-a din Liga a 2-a. Echipa din Mioveni este fără înfrângere în acest sezon, iar Petrolul rămâne în partea a doua a clasamentului.

Antrenorul ‘lupilor galbeni’, Flavius Stoican, a stat în tribună. Galeria Petrolului nu a fost prezentă la meci.

Hamza Younes a avut cea mai mare ocazie a meciului în minutul 34. Tunisianul a încercat un gol de efect, cu călcâiul din 9 metri, dar mingea a trecut milimetric pe lângă poartă.

În minutul 84, Petrolul a cerut penalty. Hamza Younes a căzut în careu după un duel cu Celea, dar arbitrul a lăsat jocul să continue.

Petrolul: R. Avram (cpt.) – Bărboianu, Sîrghi, Cioinac, Ţicu – Şaim Tudor (Gab. Deac 61′), D. Meza Colli, Mihăescu (Alb. Olaru 78′), I. Stoica – Younes, Arnăutu (Al. Munteanu 61′).

Antrenor: Flavius Stoican.

Mioveni: F. Croitoru – Rob. Ghiţă, Celea, Beţa, Burnea (cpt.) – Anghelina (M. Şerban 80′), R. Costin – Işfan (Ct. Alexe 88′), Coşereanu, Hergheligiu – Val. Balint (Măzărache 66′).

Antrenor: Marius Stoica.

Deși au lipsit, ultrașii Petrolului au transmis mai multe mesaje prin intermediul unor bannere.

Petrolul rămâne fără victorie pe teren propriu în acest sezon, în trei meciuri jucate, și ocupă locul 11 în clasament.