Mihăilă și Man, lăudați pentru evoluțiile lor! Fostul jucător al FCSB-ului a fost inclus în topul pasatorilor

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 18 martie 2021, ora 13:59,
Sursă foto: Profimedia Images

Valentin Mihăilă și Dennis Man, cei doi internaționali români de la Parma au contribuit decisiv la prima victorie a echipei lor după mai multe luni de pauză.

Cu Dennis Man și Valentin Mihăilă încă din primul minut, Parma a izbutit să o învingă pe AS Roma, cu scorul de 2-0. Primul gol al formației de pe Ennio Tardini a fost o afacere românească, asta după ce fostul atacant al FCSB-ului a avut o acțiune în banda dreaptă și a trimis mingea în careul advers, acolo de unde Mihăilă a punctat în poarta romanilor fără emoții.

Jurnaliștii de la ParmaLive au lăudat evoluțiile celor doi internaționali români pe care i-au inclus într-un clasament.

În timp ce Valentin Mihăilă continuă câștige poziții în topul golgheterilor, celălalt român, Dennis Man, își găsește locul în clasamentul pasatorilor, după ce a reușit primul assist împotriva celor de la AS Roma. Așadar, Man face acum parte din clasamentul condus de Giuseppe Pezzella”, au notat cei de la ParmaLive.