Mihai Stoica, val de ironii după duelul din Bănie: ”Un alt meci în care CFR n-are emoții”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 16 mai 2021, ora 08:21,
Mihai Stoica

Capul de afiș din etapa a 8-a a play-off-ului Ligii 1, dintre CS U Craiova şi CFR Cluj, disputat în Bănie, s-a terminat cu scorul de 1-3.

Golurile partidei de pe ”Ion Oblemenco” au fost marcate de către Alexandru Păun, în minutele 4 şi 74, dar şi Ciprian Deac, în minutul 68, pentru ardeleni, respectiv Ştefan Baiaram, în minutul 11, pentru olteni.

Reacția FCSB-ului, cealaltă echipă implicată în lupta pentru titlu, nu s-a lăsat așteptată. Mihai Stoica a postat un mesaj ironic la adresa CFR-ului, prin intermediul unei rețele de socializare chiar la miez de noapte.

După ce în dimineața zilei meciului a avut o discuție cu suporterii lui FCSB, pe pagina de Facebook a clubului, managerul ”roș-albaștrilor” a atacat maniera de arbitraj a centralului Istvan Kovacs și a asistentului său, Artene Ovidiu Mihai.

”Un alt meci în care CFR n-are emoții pentru că domnul asistent Artene Ovidiu Mihai (azi) nu lasă pe nimeni de la Craiova să scape singur cu nea Sandomierski.
În rest, totul OK. Niciun portar cu țeasta spartă, niciun mijlocaș cu șuvoi de sânge din nări”, a scris MM Stoica, chiar imediat după fluierul final al partidei.

FCSB joacă astăzi îa Sfântu Gheorghe, cu Sepsi, de la ora 22:00. În cazul unei victorii, trupa lui Toni Petrea se va apropia la un singur punct de liderul CFR Cluj, cu două etape rămase până la final.