Mihai Stoica, după penalty-ul ratat de Gustavo: ”Iar l-au furat „albitrii” pe Petrescu?”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 05 mai 2018, ora 23:33,
Mihai Stoica

CFR Cluj a obținut o victorie imensă în meciul cu CS U Craiova, scor 1-0, și a revenit pe primul loc al Ligii 1. Cu toate acestea, clujenii au tremurat serios pentru cele trei puncte.

În minutele de prelungire, Craiova a beneficiat de o lovitură de la 11 m, lovitură care nu a fost fructificată de Gustavo. Arlauskis, portarul CFR-ului, a apărat lovitura de pedeapsă, refuzând astfel să iasă din lupta pentru titlu.

Reluările au arătat, însă, că penalty-ul executat de Gustavo ar fi trebuit repetat. În momentul execuţiei brazilianului, Camora era aproape pe aceeaşi linie cu Gustavo.

La finalul partidei, Mihai Stoica, directorul sportiv al celor de la FCSB a ținut să-i ironizeze pe ardeleni printr-un mesaj postat pe contul său de socializare: „A bătut şi Camora penalty cu Gustavo” și ”Mingea i se întoarce lui Gustavo cu poarta goală, dar Camora i-o suflă. Iar l-au furat „albitrii” pe Petrescu?”