Mihai Rotaru exultă după succesul din Giulești: „Victoria noastră a fost meritată!”

Articol de Mihai Dragomir - Publicat marți, 30 aprilie 2024, ora 17:30,
Mihai Rotaru

CSU Craiova a plecat cu 3 puncte mari din Giulești după ce s-a impus cu 2-1 în fața celor de la Rapid.

Mihai Rotaru a vorbit despre victoria la limită obținută de echipa sa. Patronul oltenilor consideră că formația sa a meritat să câștige.

„Victoria noastră a fost meritată!”

„O victorie frumoasă, dar ca orice victorie în minutul 90, știți cum e ‘Te iubesc, dar nu ca pe o victorie în minutul 90’. A fost și o atmosferă frumoasă pe stadion. Un meci cu multe ocazii, din punctul meu de vedere, nu un meci foarte bun din punct de vedere tehnic.

Un meci cu ritm care putea să încline balanța oricând într-o parte sau alta. Noi am avut ocazii bune să mărim scorul și chiar începutul reprizei a doua. Pe final, Rapidul a egalat și, de ce nu, putea să câștige.

Per total, victoria noastră a fost meritată. Am avut mai multe ocazii. Să nu uităm ocazia lui Răzvan, a lui Danciu, încă o acțiune foarte bună în stânga. Asta a fost istoria, ne-am bucurat de fotbal.

Până în ultima etapă, oricare din cele 3 echipe poate termina, noi, Farul, CFR, poate termina pe 2, pe 3 sau pe 4. Acum sigur, dacă Rapid bate la CFR poate să ia opțiune pentru locul 4, care dintr-o conjunctură poate duce în Europa. Dacă Corvinul câștigă Cupa și nu poate merge în Europa, locul 4 merge la baraj”, a transmis Mihai Rotaru, potrivit celor de la Fanatik.