Messi are din nou probleme! Anunțul făcut de antrenorul Barcelonei

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 25 septembrie 2019, ora 09:14,
Lionel Messi

Leo Messi s-a accidentat din nou! La primul său meci ca titular de la debutul acestui sezon, căpitanul Barcelonei a fost înlocuit la pauza meciului cu Villarreal, scor 2-1, în etapa a 6-a din LaLiga.

Messi (32 de ani) abia revenise după o accidentare la gamba dreaptă, care l-a ținut departe de teren aproape o lună.

De această dată, starul argentinian a simțit dureri la coapsa stângă și a fost înlocuit la pauza meciului cu Villarreal, cu Dembele.

Potrivit Marca, Leo Messi nu va juca în următorul meci de campionat, cu Getafe, dar are șanse mari să fie pe teren la partida din Liga Campionilor cu Inter Milano, din 2 octombrie.

A acuzat probleme la nivelul muşchiului aductor al coapsei şi am preferat să nu riscăm, dar doar pentru a fi precauţi. Nu cred că e ceva mai mult decât o chestiune minoră„, a declarat antrenorul Barcelonei, Ernesto Valverde.

Barcelona a învins-o pe Villarreal cu 2-1 și a urcat pe locul 4 în clasamentul din LaLiga.

Griezmann (6′) şi Arthur (15′) au înscris pentru catalani, iar pentru ‘submarinul galben’ a marcat Cazorla (44′).