Mesajul lui Radu Drăguşin după ce a cucerit Supercupa Italiei cu Juventus: ,,Primul din multele care urmează”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 21 ianuarie 2021, ora 14:16,
Radu Drăgușin

Juventus Torino s-a impus în Supercupa Italiei, contra lui Napoli, scor 2-0, iar ,,Bătrâna Doamnă” şi-a mai adăugat un trofeu în vitrină.

Golurile care au securizat victoria echipei antrenate de Pirlo au fost marcate de Cristiano Ronaldo, în minutul 64 şi Alvaro Morata, care a punctat în minutul 90+5 al partidei.

Prin golul înscris aseară, Cristiano Ronaldo a devenit cel mai bun marcator din istoria fotbalului, cu 760 de reuşite în total.

Radu Drăguşin a fost şi el rezervă la Juventus în meciul de aseară, însă nu şi-a făcut apariţia pe teren. Cu toate astea, tânărul fundaş şi-a trecut în palmares primul trofeu din carieră alături de echipa de seniori a lui Juventus Torino.

Pentru a imortaliza momentul câştigării Supercupei Italiei, fundaşul de 18 ani s-a pozat cu trofeul alături de Cristiano Ronaldo.

Radu Drăguşi a făcut apoi o postare în care spune că acesta este doar primul trofeu pe care l-a cucerit şi vor mai urma şi altele.

,,Primul dintre multele care urmează! O partidă mare reuşită de băieţi! Forţa Juve.”, a scris Radu Drăguşin pe Instagram.

Vezi această postare pe Instagram

O postare distribuită de Radu Dragusin (@radudragusin5)

Radu Drăguşin a bifat trei partide până acum la Juventus. Debutul a fost unul de vis pentru jucător, cu Dinamo Kiev, în grupele UEFA Champions League. Aceasta a mai prins minute într-un meci din Serie A, dar a fost integralist şi în ultimul meci de Cupă al torinezilor.

800.000 de euro este cota lui Radu Drăguşin, potrivit transfermarkt.com.

Citeşte şi EXCLUSIV | Atuul CFR-ului în lupta la titlu cu FCSB şi Craiova: ,,Va fi o luptă până la final, totuşi”