Medieșenii arată cu degetul spre arbitraj după înfrângerea în fața Craiovei: „Viciere clară de rezultat”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 01 martie 2020, ora 22:26,
Ionuţ-Stelescu-gaz-metan-medias

Gaz Metan Mediaş a capitulat, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-2 (1-2), în fața formaţiei Universitatea Craiova, în prima etapă a play-off-ului Ligii 1.

La finalul confruntării, Ionuţ Stelescu, antrenorul secund al lui Edward Iordănescu, l-a acuzat pe arbitrul Horaţiu Feşnic că a viciat rezultatul prin felul în care a arbitrat.

„Până acum nu am spus niciodată nimic de arbitraj, dar nu se poate să se întâmple aşa ceva. Este o clară viciere de rezultat.  Nu se poate, echipa noastră a jucat, a dominat în totalitate repriza a doua. În minutul 27, fault clar al lui Vlădoiu asupra lui Buş. De acolo s-a marcat golul doi. Nu mai spunem de faza în care Velisar pătrunde în careu şi este fault. Ce să mai facem? Sunt două faze decisive care au hotărât acest joc.

Am fost mai agresivi, mai buni şi meritam victoria. Trebuie să spunem… domnul Papură face body-check-uri cu arbitrul de rezervă şi se permite. De ce? El se ia de noi. Păi să se uite la el, face body-check-uri cu Rusandu. Este mult prea mult!”, a spus la finalul partidei Ionuţ Stelescu.