Meciul Gaz Metan – Chiajna a fost întrerupt! Un fulger a scos din funcțiune nocturna!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 23 iulie 2018, ora 19:20,
gaz 1
gaz 1

UPDATE 19.27: A început repriza a doua. Nocturna nu funcționează la întreaga capacitate, dar vizibilitatea este bună.

UPDATE 19.25: Meciul va fi reluat în scurtă vreme

UPDATE 19.20: Defecțiunea la instalație a fost provocată de un fulger care a lovit unul dintre stâlpii nocturnei!

Partida Gaz Metan Mediaș – Concordia Chiajna este întreruptă din cauza unor probleme cu instalația de nocturnă!

Prima repriză s-a disputat pe o ploaie torențială! Meciul nu a mai fost reluat deoarece a picat nocturna.

La pauză, scorul este 1-1. Au marcat Chamed (27) pentru Gaz și Guessan (39), pentru Chiajna.

În ultimul minut de joc al primei reprize, Gaz Metan a avut o lovitură liberă indirectă din careul mare! Ardelenii au mișcat mingea la Caiado, iar acesta a tras în blocaj.