Meci NEBUN în ROMÂNIA! 8 goluri și SHOW TOTAL făcut de PETROLUL

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 09 octombrie 2018, ora 21:24,
Petrolul bucurie

Petrolul a făcut din nou spectacol la Ploiești! Pe teren propriu, prahovenii sunt cu adevărat o forță. Marți seara, Petrolul a demolat-o pe Luceafărul și a reușit să se impună cu un categoric 6-2.

În doar 8 minute, Petrolul a marcat de două ori, prin Chindriș și Lumu. Oaspeții au redus din diferență prin Paraschiv, însă Țigănașu a făcut apoi 3-1, în minutul 26. La pauză a fost 3-2, după ce Paraschiv a izbutit dubla.

În repriza secundă, Petrolul nu s-a oprit și orădenii au mai încasat trei goluri: Țigănașu a făcut 4-2, Oros și-a introdus apoi balonul în proprie poartă, iar Ștefănescu a stabilit scorul final, 6-2, în minutul 75. De remarcat că veteranul Marinescu a reușit trei „assist-uri”.

Cum a arătat echipa lui Leo Grozavu: Tordai – Olaru, Ghinga, Țicu, Țigănașu – Chindriș, Cruceru – Lumu, Marinescu, Ștefănescu – Tamuz