Marius Șumudică nu mai bate pe nimeni în Turcia! Un nou semieșec pentru antrenorul român

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 27 februarie 2021, ora 19:15,
Sumudica
Sumudica

Rizespor, formația pregătită de Marius Șumudică a remizat acasă cu Sivasspor, scor, 0-0, meci în cadrul etapei a 26-a din SuperLiga turcă.

Rizespor, echipa condusă de antrenorul român, Marius Șumudică a jucat în superioritate numerică mai bine de o repriză după ce oaspeții de la Sivasspor au rămas în 10 după eliminarea lui Erdogan Yesilyurt din minutul 32 al partidei.

Jucătorii pregătiți de Marius Șumudică nu au reușit să profite de avantajul numeric, iar tabela de marcaj de pe stadionul „Yeni Rize Sehir” a rămas neschimbată până la finalul meciului, 0-0.

În urma acestui rezultat de egalitate, Rizespor rămâne pe locul 15 în SuperLiga turcă cu 28 de puncte strânse după 26 de etape disputate din actualul sezon.

ECHIPELE DE START

Rizespor: Akhan – Morozyuk, Ay, Meriah, Dilaver, Koybasi – Sabo, Pehlivan, Djokovic – Samu, Soderlund
Antrenor: Marius Șumudică

Sivasspor: Yildirim – Oguz, Yalcin, Camara, Erdal – Arslan, Claudemir, Fajr – Yesilyurt, Yatabare, Gradel
Antrenor: Riza Calimbay