Marius Constantin, dezamăgit de rezultatul meciului cu Astra: ,,Am controlat jocul! Nu ne pică bine”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 18 ianuarie 2021, ora 23:23,
marius constantin

Meciul dintre Astra şi Universitatea Craiova, din etapa a 17-a a Ligii 1, disputat la Giurgiu, s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Golurile partidei au fost marcate de Hugo Sousa, pentru Astra în minutul, în timp ce pentru olteni a egalat Alex Cicâldău în minutul 45+3, după un şut fabulos din marginea careului de 16 metri.

Marius Constantin, fundaşul central al Craiovei, a analizat prestaţia echipei sale la finalul celor 90 de minute. Acesta este numulţumit doar de rezultat, jocul fiind controlat în mare parte de olteni.

,,Nu e rezultatul la care ne aşteptam. Cred că am controlat jocul, chiar şi pe acest teren dificil, pentru că era parţial îngheţat. Doar rezultatul ne nemulţumeşte.

Nu ne pică bine. Trebuie să facem ceva să câştigăm meciurile următoare, pentru că în felul ăsat ne distanţăm foarte tare şi ne va fi greu să recuperăm punctele.

Nu sunt în măsură să vorbesc despre coechipierii mei. Nu sunt rezultatele pe care le dorim. Parcă s-a simţit o îmbunătăţire a jocului, dar dacă nu am câştigat, e în zadar.”, a declarat Mariu Constantin la finalul jocului.

După acest meci, Astra Giurgiu a rămas pe locul 12 în Liga 1, acolo unde a acumulat 17 puncte în tot atâtea etape disputate. De cealaltă parte, Universitatea Craiova se află acum pe locul 3, cu 34 de puncte strânse din 17 jocuri disputate până acum.

Citeşte şi VIDEO | Triplu X! Craiova a uitat să câștige în Liga 1. Remiză cu goluri la Giurgiu

liga 1hugo sousamarius constantinastra giurgiurealitateauniversitatea craiovaalex cicaldau