„Mai vreți și penalty?” Dezvăluire șocantă după succesul cu Irlanda de Nord

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 14 octombrie 2019, ora 23:15,
Romania Irlanda de Nord

România U21 a trecut fără probleme de Irlanda de Nord, scor 3-0, însă tricolorii puteau să conducă după primele 45 de minute.

Echipa noastră a avut un penalty clar, la Ciobanu, iar Mihailă a dezvăluit discuția șocantă din timpul partidei: ”Arbitrul ne-a spus ”ce, mai vreți penalty, dacă aveți om în plus?”

Totuși, meciul de la Voluntari a fost unul special pentru jucătorul Craiovei, care a marcat primul gol pentru reprezentativa de tineret.

”Sunt foarte fericit că am reușit să înscriu la U21, mă bucur că am câștigat aceste trei puncte cu un asemenea scor. Nu contează cine este titular. Toți jucătorii de la lot sunt foarte valoroși.

Fiecare are calitate și poate juca în primul 11. Eu am foarte puține goluri, mai am multe de învățat, chiar de la Cristiano Ronaldo, îi urmăresc golurile, îl urmăresc pe el. În a doua repriză scad din punct de vedere fizic adversarii și noi suntem mult mai bine pregătiți”, a spus Mihăilă, la Pro X.