Mai rămâne Gnohere la FCSB din vară? „Trebuie să câștigăm meciurile rămase”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 23 aprilie 2019, ora 13:48,
Gnohere penalty

Harlem Gnohere și-a pierdut locul de titular la FCSB, deși este în continuare golgheterul echipei. Atacantul francez ar putea să plece la vară, dacă roș-albaștrii nu vor câștiga campionatul sau nu vor juca în cupele europene.

Cu Viitorul, Gnohere a intrat pe teren în minutul 56, în locul lui Ioan Hora, și a înscris în minutul 69.

‘Bizonul’ are 19 goluri în 33 de partide pentru FCSB în acest sezon, dar nu pare să fie prima opțiune a antrenorului Mihai Teja pentru atac.

Nu știu ce o să fac. Nu știu încă ce se va întâmpla. Chiar dacă voi pleca sau voi ramâne, important este să câștigăm meciurile rămase. Eu o să dau totul pe teren, până la final. Trebuie să fim campioni sau măcar să terminăm pe locul al doilea„, a spus Harlem Gnohere la finalul partidei de la Ovidiu.

2,5 milioane de euro este cota de piață a atacantului francez în vârstă de 31 de ani, potrivit Transfermarkt.

După 1-1 cu Viitorul, FCSB este la cinci puncte de liderul CFR Cluj, cu patru etape rămase de jucat în play-off-ul Ligii 1.