”Mă bucur că am reuşit să marchez!” Reacția lui Dennis Man despre un posibil transfer la Fenerbahce

Articol de Realitatea Sportivă null - Publicat luni, 26 noiembrie 2018, ora 10:34,

FCSB s-a impus cu scorul de 2-1 în Copou împotriva lui Poli Iași, iar omul meciului a fost Dennis Man (20 ani). Arădeanul a marcat golul de 1-1, în minutul 61, și a obținut lovitura de la 11 metri din care a marcat Florin Tănase golul victoriei în minutul 77.

După meci, internaționalul U21 a vorbit despre partida împotriva moldovenilor iar apoi a discutat transferul care s-a vehiculat în ultima perioadă la clubul turc de tradiție Fenerbahce.

Am întâlnit o echipă foarte bună, nu ştim de ce am început aşa rău repriza a doua. E presiune mereu la FCSB, ne bucurăm că am câştigat, e greu să învingi aici la Iaşi. Mă bucur că am reuşit să marchez şi, mai mult, că a fost şi un gol frumos. Încerc şi la antrenamente astfel de faze, mă bucur că a ieşit acum.

Nu ştiu dacă au văzut cei de la Fenerbahce golul meu. Eu sunt cu gândul aici şi vreau să dau totul pentru echipa mea. Mă motivează discuţiile despre transferul meu, dar doar atât.” a declarat Man la Telekom Sport.

2.7 milioane de euro este valoarea de piață a jucătorului FCSB, conform transfermarkt.com. 6 goluri a marcat Dennis în acest sezon, 5 în campionat și un gol în play-offul Europa League.