Lupii descătușați! Victorie la scor cu Daco-Getica! Urmează derby-ul cu Rapid!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 13 octombrie 2019, ora 20:21,
petrolul ticu

Petrolul s-a impus cu scorul de 3-0 în fața penultimei clasate, Daco-Getica.

Lupii și-au învățat lecția cu Snagovul și au bifat în această seară prima victorie de pe teren propriu în actuala stagiune.

LIVE ONLINE | Petrolul – Daco Getica

LIVE ONLINE | Petrolul – Daco Getica, duminică, ora 19:30, Telekom Sport 1. Duel cu favorită certă• BREAKING NEWS | FCSB a anunţat oficial plecarea lui Florinel Coman! Câte etape mai rămâne în Liga 1 şi ce sumă încasează Gigi Becali —->> https://bit.ly/2IMMyNg• Victor Piţurcă răsuflă uşurat. A revenit la antrenamente fundaşul central cu meciuri în grupele Ligii Campionilor —>>> https://bit.ly/2OIuFCY• FRF anunță schimbări de ultimă oră în lotul României după sosirea la Mogoșoaia din Insulele Feroe —> https://bit.ly/2MDtAd6

Publicată de Telekom Sport pe Duminică, 13 octombrie 2019

Elevii lui Flavius Stoican au știut să-și facă meciul ușor.

Galben-albaștrii au deschis scorul repede, în minutul 3. Cioinac și-a trecut în cont prima reușită în tricoul lupilor, reluând din cădere, în plasă, după un corner de pe partea dreaptă.

După doar 10 minute, ploieștenii au majorat diferența.

Valentin Țicu a condus mingea până la 20 de metri de poartă și a șutat impecabil, balonul lovind întâi bara laterală.

Mai departe, lupii au jucat pentru golaveraj și au înscris și golul al treilea în minutul 73.

Arnăutu a maract cu latul, din 9 metri, după ce portarul Began a respins în față un șut de la distanță trimis de Meza Colli.

S-a terminat 3-0, iar pentru Daco-Getica este cea de-a șaptea înfrângere la rând.

Petrolul, în schimb, face 18 puncte și urcă pe locul 6.

Urmează derby-ul cu Rapid, miercuri, în Regie, de la ora 16.00.