Ludogoreț s-a calificat cu emoții în sferturile Cupei Bulgariei. Keșeru a fost decisiv

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 31 octombrie 2018, ora 22:30,
keseru
keseru

Ludogoreț Razgrad s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Bulgariei, după ce a trecut de Slavia Sofia în urma loviturilor de departajare, scor 6-5.

Jakub Swierczok (35′, 74′) a înscris pentru Ludogoreț, iar Galin Ivanov (14′, 77′) a reușit golurile Slaviei Sofia.

La loviturile de departajare, Ludogoreț a ratat o odată, iar Slavia Sofia de două ori.

Keșeru, introdus pe teren în repriza a doua, a transformat lovitura de la 11 metri decisivă.

Claudiu Keșeru (31 de ani) este golgheterul echipei din Razgrad în acest sezon, cu 10 goluri în 13 apariții.