VIDEO | Ploaie de goluri în ultimul amical al verii pentru Universitatea Craiova

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 02 iulie 2019, ora 16:23,
craiova-legia

? #LIVE: Universitatea Craiova – Legia Varșovia. Echipa de start: 13. Pigliacelli – 27. Martic, 6. Kelic, 26. Acka, 11. Bancu (cpt.) – 14. Qaka, 17. Ivanov, 8. Mateiu – 22. Bărbuț, 9. Roman, 18. Vătăjelu.#Austria2019#JurnalDeCantonament#LeiiSubPregatire

Publicată de Universitatea Craiova pe Marţi, 2 iulie 2019

UPDATE 18:47 Universitatea Craiova debutează în noul sezon al Ligii 1 duminică, 14 iulie, pe teren propriu, cu nou-promovata Academica Clinceni.

UPDATE 18:46 Meciul s-a încheiat la egalitate, scor 3-3. Legia Varșovia a egalat din penalty, în minutul 77, prin Kulenovic.

⚽️ Știința încheie stagiul de pregătire cu o remiză în meciul cu Legia Warszawa.#JurnalDeCantonament#Austria2019#LeiiSubPregatire

Publicată de Universitatea Craiova pe Marţi, 2 iulie 2019

UPDATE 18:20 În minutul 70, Craiova conduce cu 3-2. Carlitos Lopez a înscris pentru Legia în minutul 58, iar oltenii sunt în avantaj din minutul 69, după reușita lui Mihai Roman din penalty.

UPDATE 17:50 La pauză, Universitatea Craiova conduce Legia Varșovia cu 2-1. Au înscris Nicușor Bancu (40′) și Mihai Roman (44′).

UPDATE 17:20 Jodlowiec a deschis scorul pentru polonezi.

Universitatea Craiova joacă astăzi ultimul amical al verii în cadrul cantonamentului din Austria. ‘Alb-albaștrii’ întâlnesc Legia Varșovia, vicecampioana Poloniei, de la ora 17.

Echipa de start: 13. Pigliacelli – 27. Martic, 6. Kelic, 26. Acka, 11. Bancu (cpt.) – 14. Qaka, 17. Ivanov, 8. Mateiu – 22. Bărbuț, 9. Roman, 18. Vătăjelu.