VIDEO | Universitatea Craiova a făcut spectacol în amicalul cu Vorskla Poltava

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 19 ianuarie 2019, ora 17:54,
craiova-cantonament

UPDATE 18:00 Pentru olteni urmează ultimul meci amical din cantonamentul din Turcia: pe 25 ianuarie, cu Ferencváros, liderul din campionatul Ungariei.

UPDATE 17:52 Rezultat final: 3-0. Andrei Cristea a înscris din penalty în minutul 74.

Meciul a fost live pe pagina de Facebook a Universității Craiova.

? #LIVE: Universitatea Craiova – FC Vorskla Poltava. Echipa de start: 13. Pigliacelli – 27. Martic, 6. Kelic, 2. Tiago, 11. Bancu – 7. Meza Colli, 20. Fedele, 10. Cicâldău, 28. Mitriță – 5. Rocha, 19. Koljic.

Publicată de Universitatea Craiova pe Sâmbătă, 19 ianuarie 2019

La partidă au asistat Gică Hagi și George Ogăraru.

Universitatea Craiova dispută cel de-al doilea meci amical în cadrul cantonamentului din Turcia. De la ora 16:00, oltenii întâlnesc Vorskla Poltava, echipă aflată pe locul 5 în prima ligă din Ucraina.

Scorul la pauză este 2-0 pentru Craiova. Alexandru Mitriță a deschis scorul în minutul 12, iar Elvir Koljic a dublat avantajul două minute mai târziu.

Echipa de start a Universității Craiova: Pigliacelli – Martic, Kelic, Tiago, Bancu – Meza Colli, Fedele, Cicâldău, Mitriță – Rocha, Koljic.

În prima partidă amicală din Antalya, oltenii au învins Adana Demirspor (liga a doua din Turcia), scor 2-1.