VIDEO | Ultimul amical din Spania! FCSB – Jeonbuk 3-1. Primă repriză perfectă pentru echipa lui Vintilă

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 22 ianuarie 2020, ora 16:35,
fcsb lokomotiv

FCSB joacă al patrulea meci de pregătire al stagiului de la Marbella. Roș-albaștrii îi întâlnesc pe sud-coreenii de la Jeonbuk.

FINAL | FCSB – Jeonbuk 3-1

Min 67: Lars Veldwijk reduce din diferență pentru sud-coreeni, 3-1

Min 34: Moruțan ridică scorul la 3-0 în situație de unu la unu cu portarul advers

Min 24: Autogol al sud-coreenilor după ce Florinel Coman s-a distrat cu apărarea adversă, 2-0

Min 17 : Florinel Coman deschide scorul după o acțiune a lui Darius Olaru, 1-0

Aceasta este echipa trimisă în teren de Bogdan Vintilă: Bălgrădean – Crețu, Planic, Cristea, Panțîru – Nedelcu, Oaidă, Olaru – Man, Moruțan, Coman.

Până acum în pauza competițională, vicecampionii României au o victorie, un egal și o înfrângere. Au câștigat contra celor de la Karlsruhe, 1-0, au remizat cu Lokomotiv Moscova, 3-3, și au pierdut cu Basel, 0-1.