VIDEO | Rapid a pierdut primul meci oficial din 2019, în Liga a 3-a

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 02 martie 2019, ora 15:33,
rapid
rapid

UPDATE 17:15 Progresul Spartac a câștigat cu 3-1, după ce a condus cu 3-0.

Progresul ? RAPID 3️⃣:1️⃣Prima înfrângere din campionat. Rămânem lideri și mergem înainte! ??#LegendaContinua #ImpreunaSpreLiga2

Publicată de FC Rapid 1923 pe Sâmbătă, 2 martie 2019

Progresul a înscris două goluri din penalty. Fundașul rapidist Alex Iacob a fost eliminat în minutul 31. Lucian Goge a reușit golul de onoare pentru Rapid, în minutul 55.

Este prima înfrângere în campionat pentru giuleșteni, care se mențin pe prima poziție a clasamentului, cu un avans de 3 puncte față de CS Afumați.

Rapid București începe returul de campionat din Liga a 3-a cu o deplasare la Progresul Spartac. Giuleștenii, neînvinși până acum, sunt susținuți de un număr mare de fani.

Partida trebuia să înceapă la ora 15:00, dar startul a fost amânat din cauza unor probleme organizatorice. Au fost incidente la porțile de acces din cauza numărului mare de fani prezenți la meci.

?First XI* Schimbare de ultimă oră, Sefer va juca în locul lui Drăghiceanu, ușor accidentat. #ProgresulRapid? ora 15? LIVE ▶️ Facebook FC Rapid 1923? LIVE ▶️ YouTube.com/fcrapid1923

LIVE Rapid TV

Liga 3, Etapa 16, Progresul Spartac VS FC Rapid București#LegendaContinua

Publicată de FC Rapid 1923 pe Sâmbătă, 2 martie 2019

La datorie pentru Marele Rapid București!

Publicată de Giulestiul Visiniu pe Sâmbătă, 2 martie 2019

Rapid este lider în Liga a 3-a, Seria a II-a, iar Progresul Spartac ocupă poziția a cincea.