VIDEO | Petrolul a câștigat meciul amical cu SR Brașov. Echipa folosită de Stoican

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 04 iulie 2019, ora 17:31,

UPDATE 19:48 S-a încheiat meciul! Petrolul a învins SR Brașov cu 1-0.

A fost ultimul meci amical susținut în cadrul cantonamentului de la Poiana Brașov. Sâmbătă, elevii lui Flavius Stoican vor reveni acasă, pentru ca miercurea viitoare să debuteze cel de-al doilea stagiu de pregătire, în Turcia.

UPDATE 19:40 Petrolul a primit un penalty. Arnăutu a transformat lovitura de pedeapsă, obținută după un fault comis asupra lui Saim Tudor. 1-0 pentru ploieșteni!

UPDATE 19:20 Alte modificări la Petrolul: au ieșit Simionescu, June, Nica și Ailenei, au intrat Vali Lazăr, Bărboianu, Arnăutu și Bărbălău; Scorul este tot 0-0.

UPDATE 19:07 Schimbări la Petrolul: au intrat Țicu și Neto, au ieșit Bratu și Marinescu.

Pentru Petrolul va juca și Valentin Lazăr (29 de ani). Fostul jucător al Petrolului, trecut apoi pe la Sportul Studențesc, Dinamo, Concordia Chiajna și Al Kharityat, și-a încheiat contractul cu Al Sailiya și se pregătește, în aceste zile, cu „galben-albaștrii”.

UPDATE 19:02 A început repriza a doua. La pauză, Flavius Stoican a făcut două modificări, introducându-i pe Saim Tudor și Cătălin Ștefănescu, în locul lui Costache, respectiv Ianis Stoica.

UPDATE 18:50 Pauză pe stadionul „Tineretului”! După 45 de minute, FC Petrolul și SR Brașov se află la egalitate, 0-0.

UPDATE 18:40 O nouă modificare în tabăra „lupilor galbeni”: iese portarul Apostolachi și intră Ailenei.

UPDATE 18:30 O primă schimbare la Petrolul: iese Cracea, intră Simionescu.

UPDATE 18:25 Început mai bun al gazdelor, care au și o primă ocazie de gol, la șutul lui D. Popa, din 16 metri, respins in extremis de Apostolachi.

În minutul 19, o primă acțiune de atac consistentă a petroliștilor, încheiată cu un șut al lui Mario Brato, de la marginea careului mare, puțin peste transversală.

În minutul 20, Bratu este din nou aproape de gol, trimițând de la 14 metri în bara din stânga portarului brașovenilor.

FC Petrolul Ploiești joacă, de la această oră, un nou meci amical, în compania formației SR Brașov, din Liga a 3-a.

Partida se joacă pe stadionul „Tineretului”, iar Flavius Stoican a trimis pe teren următoarea echipă:

Apostolachi – C. Costache, Walace, Cioinac, Manolache – Marinescu (cpt), Cracea – June, Bratu, I. Stoica – Nica.