FOTO | Petrolul a jucat ultimul amical înainte de revenirea în țară

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 21 iulie 2019, ora 18:33,
petrolul-amical

UPDATE 19:32 Petrolul termină cantonamentul din Turcia cu un bilanț echilibrat: o victorie, trei remize și o înfrângere.

UPDATE 19:25 Meciul s-a încheiat la egalitate, scor 2-2. Luni, Petrolul revine în țară.

FC Petrolul: Avram (58′ Lungu) – Bărboianu (46′ Zaharia), Walace (75′ Enache), Manolache, Țicu (70′ Ștefanovici) – Meza Colli (62′ Cracea), Mihăescu (46′ Pozo-Venta) – Munteanu (62′ Saim Tudor), Marinescu (cpt) (46′ Bratu), Ștefănescu (55′ I. Stoica) – Arnăutu (46′ Compagno). Antrenor: Flavius Stoican.

UPDATE 19:05 Petrolul a egalat în minutul 80! Scorul este 2-2. A înscris Andrea Compagno (23 de ani), un atacant italian care este în probe.

UPDATE 18:50 Scorul se menține 2-1 pentru echipa din Azerbaidjan, în minutul 65.

UPDATE 18:28 Golul Petrolului a fost înscris de către Antonio Manolache, un fundaș în vârstă de 19 ani.

UPDATE 18:14 Petrolul este condusă cu 2-1 la pauză.

QOOOL!!!Rüfət Abdullazadə komandamızı hesabda irəli keçirir38' "Sumqayıt" – "Petrolul Ploieşti" 2:1

Publicată de Sumqayıt FK pe Duminică, 21 iulie 2019

UPDATE 18:00 Azerii au egalat în minutul 16.

QOOOL!!!Şəhriyar Əliyev hesabı bərabərləşdirir16' "Sumqayıt" – "Petrolul Ploieşti" 1:1

UPDATE 17:43 Petrolul a deschis scorul în minutul 4.

Petrolul Ploiești joacă astăzi ultimul meci amical în cadrul cantonamentului din Turcia. ‘Lupii galbeni’ îi vor avea ca adversari pe azerii de la FK Sumqayit, partida fiind programată să înceapă la ora 17:30.

FK Sumqayit s-a clasat pe locul 6 în ediția trecută de campionat în Azerbaidjan.

Petrolul a înregistrat o victorie, două remize și o înfrângere în cadrul cantonamentului de la Kizilcahamam, Turcia.

Luni, ‘lupii galbeni’ vor reveni în țară pentru a pregăti startul noului sezon din Liga a 2-a.

Petrolul Ploiești are un antrenor nou, Flavius Stoican, și mulți jucători noi în lot.