VIDEO | FCSB a jucat ultimul meci amical înainte de startul sezonului

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 04 iulie 2019, ora 19:50,
fcsb
fcsb

UPDATE 22:20 S-a încheiat meciul! FCSB a învins CS Mioveni cu 1-0.

UPDATE 21:50 În minutul 56, FCSB a primit un penalty, după ce Mihai Roman a fost faultat. Florin Tănase a înscris de la 11 metri. 1-0!

UPDATE 21:30 La pauză, FCSB și CS Mioveni sunt la egalitate, scor 0-0. Claudiu Belu a avut cea mai mare ocazie de gol, în minutul 29. Șutul său a fost respins de pe linia porții de către un fundaș al gazdelor.

FCSB joacă un meci amical cu echipa de ligă secundă CS Mioveni, de la ora 20:30. Este ultimul test pentru ‘roș-albaștri’ înainte de startul noului sezon.

Lipsesc jucătorii care au fost la Campionatul European de Tineret și care se află în vacanță (Dennis Man, Florinel Coman, Andrei Vlad și Dragoș Nedelcu), iar trei jucători sunt accidentați (Marko Momcilovic, Alexandru Stan și Harlem Gnohere).

#amical #miovenifcsbAceasta este echipa trimisă în teren de Bogdan Andone în partida cu CS Mioveni, care va începe la 20:30, în direct pe www.youtube.com/FCSBTV.

Publicată de FCSB pe Joi, 4 iulie 2019

CS Mioveni s-a clasat pe locul 7 în Liga a 2-a.

Pentru FCSB urmează prima manșă din turul 1 preliminar al Europa League, împotriva moldovenilor de la Milsami Orhei – joi, 11 iulie, la Giurgiu.