VIDEO | FCSB a pierdut primul amical din Spania, cu FC Basel

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 16 ianuarie 2020, ora 13:23,
fcsb-basel
fcsb-basel

UPDATE 13:20 FC Basel a câștigat cu 1-0, după reușita lui Zhegrova din minutul 86.

În repriza a doua, FCSB a jucat foarte slab, iar elvețienii au avut și o bară în minutul 77.

Bogdan Vintilă a folosit următoarea formulă după pauză: Vlad – Manea, Perianu, Filip, Momcilovic – Vînă, Nedelcu, Olaru – Dumitru, Niță, Popa.

Meciul a fost transmis live pe pagina oficială a clubului elvețian.

UPDATE 12:28 La pauză, FCSB și Basel sunt la egalitate, 0-0.

Elvețienii au avut cea mai mare ocazie, în minutul 36, după gafa lui Bălgrădean.

În minutul 43, jucătorii s-au încăierat după un fault dur al lui Florin Tănase, care a primit cartonașul galben.

FCSB joacă astăzi, de la ora 11:30, un meci amical cu echipa elvețiană FC Basel, în cadrul cantonamentului din Spania, la Marbella Football Center.

FC Basel ocupă locul 2 în clasamentul din Elveția.

Echipa de start a FCSB: Bălgrădean – Crețu, Planic, I. Cristea, Panțîru – Moruțan, Ov. Popescu, Oaidă – D. Man, Fl. Tănase, Fl. Coman.

Rezerve: Niga, Vlad, Manea, Nedelcu, Filip, Momcilovic, Vînă, Dumitru, Olaru, Perianu, Popa, Niță.

Antrenor: Bogdan Vintilă.