VIDEO | Șase goluri marcate în amicalul FCSB – Lokomotiv!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 20 ianuarie 2020, ora 17:36,
fcsb gaz
fcsb gaz

FCSB a remizat, 3-3, în amicalul cu Lokomotiv Moscova. Roș-albaștrii au înscris toate golurile în prima repriză.

Min 15: FCSB a reușit deschiderea scorului! Cristi Manea a executat o lovitură liberă de la marginea careului, iar mongea a fost deviată de un adversar.

Min 26. Rușii au reușit egalarea prin Miranchuk.

Min 30: FCSB preia conducerea! Momcilovic a înscris cu capul, după centrarea lui Adi Popa.

Min 33: Lokomotiv egalează din nou. A înscris Barinov

Min 44: FCSB înscrie din nou! Olaru a fost faultat în careu, iar penalty-ul a fost transformat de Manea.. FCSB – Lokomotiv Moscova este 3-2 la pauză!

Min. 63: Lokomotiv înscrie și egalează pentru a treia oară! A marcat Zhemaletdinov.

În prima repriză, Bogdan Vintilă joacă cu rezervele. Pe teren se află mai mulți jucători tineri, dar și Manea și Adrian Popa, care sunt pe lista de plecări.

FCSB: A. Vlad – C. Manea, I. Cristea, O. Perianu, Momcilovic – L. Filip, I. Vînă, D. Olaru – Ad. Popa, C. Dumitru, Ad. Niță

Rezerve: Niga, Bălgrădean, V. Crețu, Panțîru, Nedelcu, Fl. Coman, Moruțan, B. Planic, Oaidă, D. Man.

FCSB are o înfrângere și o victorie în amicale. Roș-albaștrii au pierdut cu Basel, dar au învins echipa germană din liga secundă Karlsruher (1-0).