VIDEO | Dinamo a pierdut primul amical al iernii, în Spania

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 15 ianuarie 2020, ora 18:28,
dinamo
dinamo

Dinamo a pierdut primul amical al iernii, în cadrul cantonamentului din Spania, cu ultima clasată din liga a doua germană. Dynamo Dresda a câștigat cu 1-0, după reușita lui Ebert din minutul 23, din penalty.

Urmează meciul de pregătire cu o altă echipă din liga a doua germană, Vfl Bochum, pe 18 ianuarie, de la ora 16:00.

UPDATE 18:20 S-a încheiat meciul! Dinamo a pierdut cu 1-0.

Minutul 75: Dynamo Dresda – Dinamo 1-0

Minutul 46: Dinamo a început repriza secundă în formula: Piscitelli – Șerban, Bejan, R. Grigore, Corbu – I. Filip (cpt.) – Mihaiu, Mrzljak, Bani, Sin – Perovic.

Mirel Rădoi, selecționerul României, și Ioan Andone sunt în tribune.

Pauză: Dynamo Dresda – Dinamo 1-0

Minutul 23: Gol pentru Dynamo Dresda! 1-0! A înscris Ebert din penalty.

Dinamo București joacă astăzi, de la ora 16:30, primul meci amical în cadrul cantonamentului din Spania. Adversară este echipa germană de liga a doua Dynamo Dresda.

Antrenorul Dusan Uhrin l-a titularizat pe fundașul slovac Lukas Skovajsa, singurul transfer făcut de Dinamo în această iarnă.

În plus, pentru prima dată în acest sezon, i se dă o șansă mijlocașului malian Mamoutou N’Diaye.

Echipa de start Dinamo:

Piscitelli – Moura, D. Ciobotariu, M. Popescu, Skovajsa – Răuță, N’Diaye – Moldoveanu, Fabbrini, Sorescu – D. Popa

Partida se joacă în Spania, pe „Stadio la Cala”, lângă Marbella. ‘Câinii roșii’ vor mai juca trei meciuri amicale în Spania, după cum urmează: