VIDEO | Fără victorie în Spania! Ce a făcut Dinamo în al treilea amical al iernii

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 20 ianuarie 2020, ora 18:23,
dinamo osijek

Dinamo București a remizat cu echipa croată Osijek, scor 1-1, în cadrul cantonamentului de la Estepona, Spania. ‘Câinii roșii’ nu au câștigat niciun meci de pregătire până acum.

Dinamo a început în formula: Straton – I. Șerban, Bejan, Puljic, Sin – I. Filip – Moldoveanu, Răuță, Fabbrini, V. Lazăr – Perovic.

În repriza a doua, antrenorul Dusan Uhrin a rulat tot lotul de jucători.

Ultimul meci amical pentru Dinamo în Spania este împotriva rușilor de la Krasnodar, miercuri, 22 ianuarie, de la ora 17:00.

UPDATE 18:18 S-a încheiat meciul! Dinamo – Osijek 1-1

UPDATE 18:05 GOL pentru Osijek! 1-1! A înscris Drena Beljo în minutul 80.

UPDATE 17:55 Gol anulat pentru Dinamo! Daniel Popa, introdus pe teren mai devreme, a înscris, dar reușita a fost anulată pentru ofsaid.

UPDATE 17:35 A început repriza a doua! O singură schimbare în echipa lui Dinamo: a ieșit Fabbrini și a intrat Ahmed Bani.

UPDATE 17:20 La pauză, Dinamo conduce cu 1-0, după reușita lui Perovic din minutul 17.

Dinamo București joacă astăzi cel de-al treilea meci amical în cadrul cantonamentului din Spania, împotriva echipei croate Osijek, ocupanta locului patru în prima ligă. Partida a început la ora 16:30.

Rezerve: Piscitelli, Fara, M. Popescu, N’Diaye, Sorescu, Mrzjlak, R. Grigore, Corbu, A. Bani, Diouf, Skovajsa. Antrenor: Dusan Uhrin.

Dinamo București – Osijek este al treilea meci amical al ‘roș-albilor’ în Spania, după 0-1 cu Dynamo Dresda (Patrick Ebert 23′ -penalty) și 1-1 cu Bochum (Deian Sorescu 27′ / Tom Weilandt 65′).

Ultimul joc amical în Spania este programat împotriva rușilor de la Krasnodar (miercuri, 22 ianuarie, Estepona, ora 17:00), revenirea în țară urmând să aibă loc a doua zi, joi, 23 ianuarie, după miezul nopții.