VIDEO | Test eșuat pentru olteni! Craiova pierde amicalul cu Chindia Târgoviște

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 12 iunie 2020, ora 20:16,
chindia-targoviste-universitatea-craiova

Universitatea Craiova a pierdut meciul amical cu Chindia Târgoviște, scor 0-1, disputat la baza de pregătire a oltenilor. Berisha a înscris în minutul 12.

Partida a fost transmisă în direct pe Facebook. S-au jucat două reprize a câte 60 de minute.

? #LIVE: Universitatea Craiova – Chindia Târgoviște.#SustineStiinta #AsaELaCraiova #CampioniLaSuporteri

Publicată de Universitatea Craiova pe Vineri, 12 iunie 2020

UPDATE 20:20 S-a încheiat această partidă de 120 de minute! Craiova și-a creat mai multe ocazii de gol, dar a lipsit concentrarea în fața porții.

⚔️ 0-1 în meciul amical contra Chindiei.

Publicată de Universitatea Craiova pe Vineri, 12 iunie 2020

UPDATE 19:40 Schimbări în masă la Craiova, abia în minutul 78. Au intrat Laurențiu Popescu, Kamer Qaka, Bogdan Vătăjelu, Stephane Acka, Florin Gardoș, Antoni Ivanov. Au ieșit Pigliacelli, Bălașa, Bancu, Cosic, Mateiu, Cicâldău.

UPDATE 19:30 A început repriza a doua! Chindia Târgoviște a schimbat aproape toată echipa. Bergodi nu a făcut nicio schimbare.

UPDATE 19:04 S-a încheiat prima repriză, care a durat 60 de minute! Universitatea Craiova – Chindia 0-1 (Berisha 12′)

UPDATE 18:30 Ocazie uriașă de gol pentru Craiova! Alexandru Mateiu a trimis mingea în bara transversală, după o centrare a lui Alexandru Cicâldău.

UPDATE 18:20 Chindia Târgoviște a deschis scorul, în minutul 12, prin Valmir Berisha, care a șutat excelent de la marginea careului!

Universitatea Craiova și Chindia Târgoviște joacă un meci amical, de la ora 18:00, la baza de pregătire a oltenilor. Partidele ambelor echipe din play-off-ul, respectiv play-out-ul Ligii 1, au fost amânate după depistarea unor cazuri pozitive de coronavirus în rândul adversarilor.

Universitatea Craiova și FC Botoșani ar fi trebuit să marcheze astăzi restartul Ligii 1. Meciul din etapa a treia a play-off-ului a fost amânat, după ce medicul botoșănenilor a fost depistat pozitiv la COVID-19.

Chindia Târgoviște ar fi trebuit să joace sâmbătă în Ștefan cel Mare, cu Dinamo, dar magazionerul ‘câinilor roșii’ a fost infectat cu noul coronavirus. DSP efectuează o anchetă epidemiologică la Dinamo.

Amicalul Craiova – Chindia va avea două reprize a câte 60 de minute fiecare.

Echipele de start:

Craiova: Mirko Pigliacelli – Ionuț Mitran, Mihai Bălașa, Uros Cosic, Nicușor Bancu – Alex Mateiu, Dan Nistor, Alex Cicâldău – Cristi Bărbuț, Elvir Koljic, Andrei Ivan.

Rezerve: Laurențiu Popescu – Florin Gardoș, Ștefan Vlădoiu, Bogdan Vătăjelu, Kamer Qaka, Antoni Ivanov, Alex Popescu, Luis Nițu, Stephane Acka, Gustavo Vagenin, Ștefan Baiaram.

✌️ Echipa de start de astăzi: 13. Pigliacelli – 39. Mitran, 33. Bălașa, 15. Cosic, 11. Bancu (cpt.) – 8. Mateiu, 10….

Chindia: Aioani – Martac, Benga, Diallo, Ioniță – Rață, Bic, Dangubic – Neguț, Ivancic, Berisha.